منوی اصلی

دانلود کتاب آموزش زبان ترکی آذربایجانی

زبان ترکی آذربایجانی  زبان گفتاری اهالی در منطقه آذربایجان ایران و سایر مناطق آذربایجانی‌ نشین ایران و زبان رسمی جمهوری آذربایجان است. ترکی آذربایجانی به عنوان زبان گفتاری همچنین در نواحی شرقی ترکیه و جنوب گرجستان و داغستان رایج است. در یک آمارگیری در سال ۱۳۸۱ در ایران، ۲۳٫۳ درصد از ایرانیان زبان مادری خود را ترکی آذربایجانی عنوان کردند. زبان ترکی آذربایجانی از نظر ساختاری جزو زبانهای التصاقی بشمار می‌آید و در این زبان ریشه یک فعل یا یک اسم را می‌توان با اضافه کردن پسوندهای متعدد تغییر زمانی، جمعی و صفتی داد.ترکیب پسوندها و حالات افعال در ترکی آذربایجانی به خلق کلماتی منجر می‌شود که بیان آنها در برخی زبان‌های تصریفی با یک یا چند جمله مقدور است.

کتابچه (مبانی دستور زبان ترکی آذربایجانی ) که از نظر خوانندگان عزیز می گذرد ، در بادی امر می بایست مقدمه ای بر طرح لهجه شناسی (دیالکتولوژی ) زبان امروز آذربایجان باشد، نگارده از مدتها پیش در مسیر اقدام به تدارک و تنسیق آن قرار دارد. تدوین چندین مقدمه ای بدانجهت ضروری جلوه میکرد، که هر نوع بررسی و سنجش در لهجه و شیوه های تکلم مربوط به یک زبان ، در درجه اول، بر اساس مقایسه و تطبیق با قواعد و مشخصات دستوری آن زبان انجام پذیر است.

اطلاعات فایل :

نویسنده : م.ع فرزانه

حجم فایل : 1,200 کیلوبایت

تعداد صفحه : 63

منبع : فول بوک دانلود کتاب الکترونیکی

تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد. !!!!

راهنمای دانلود :

توجه : برای باز کردن فایل های دانلودی از نرم افزار ادوب ریدر استفاده نمایید
بازدید : 308 بار
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۳
نویسنده: Mojtaba
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما

بیوگرافی Mojtaba

مهندس دیانت مدیریت وبسایت فول بوک، یک وب مستر حرفه ای(امید داشتن این است که آینده ای مثبت در پیش روی توست )

دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
پاسخ دهید :