منوی اصلی

دانلود کتاب اندیشه و زبان

عده‌ای معتقداند که ویگوتسکی انقلابی در دانش روان‌شناسی پدید آورده است. خصوصیتی که آرای ویگوتسکی را برای دانش‌پژوهان پرکشش می‌سازد، چگونگی روی آوری او به بررسی اساسی‌ترین و مهم‌ترین مسئله شناخت و معرفت، یعنی ارتباط زبان و تفکر است. او این ارتباط را در جریان رشد و تحول فردی و نوعی مطالعه می‌کند، با روشی که روان‌شناسان پیش از او در آلمان و روان‌شناس معاصر او -پیاژه- در سوئیس مطالعه می‌کردند. یافته‌های او در طیف وسیعی از مسائل روان‌شناسی، نوروپسیکولوژی، زبان‌شناسی، دانش شناخت و معرفت‌شناسی کاربردی پیدا می‌کند. این کتاب که مهم‌ترین کتاب ویگوتسکی است نظریه‌های او را دربارۀ روان‌شناسی رشد، روان‌شناسی زبان و زبان‌شناسی به تفصیل شرح می‌دهد. این کتاب از منابع کلاسیک و بسیار مهم رشته‌های زبان‌شناسی و روان‌شناسی زبان و رشد به شمار می‌آید.

لوسمنوویچ ویگوتسکی در سال 1896 به دنیا آمد. در ایام دانشجویی خود در دانشگاه مسکو، با اشتیاقی تمام و به طور گسترده در زمینه های زبان شناسی، علوم اجتماعی، روان شناسی، فلسفه و هنر به مطالعه پرداخت. لیکن از سال 1924 بود که کار منظم وی در روان شناسی آغاز شد و ده سال بعد، در سن 38 سالگی بر اثر بیماری سل در گذشت. طی این دوره، ویگوتسکی به یاری شاگردان و همکاران قابلی چون لوریا، لئون تی یف، و ساخاروف سلسله پژوهش هایی را در زمینه های روان شناسی رشد، تعلیم و تربیت و پسیکو پاتالوژی (آسیب شناسی روانی) آغاز کرد که بسیاری از آن ها به سبب مرگ نابهنگام وی نا تمام ماند...

اطلاعات فایل :

نویسنده : ویگوتسکی

حجم فایل : 4,270 کیلوبایت

تعداد صفحه : 233

منبع : فول بوک دانلود کتاب الکترونیکی

تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد. !!!!

راهنمای دانلود :

توجه : برای باز کردن فایل های دانلودی از نرم افزار ادوب ریدر استفاده نمایید
بازدید : 111 بار
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲
نویسنده: Mojtaba
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما

بیوگرافی Mojtaba

مهندس دیانت مدیریت وبسایت فول بوک، یک وب مستر حرفه ای(امید داشتن این است که آینده ای مثبت در پیش روی توست )

دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
پاسخ دهید :