منوی اصلی

دانلود کتاب جستاری در گیاهان دارویی و داروهای گیاهی ایران

اطلاعات این کتاب که در اوایل قرن ۱۴ خوشیدی گردآوری شده گنجینه‌ای ارزشمند از دانشی مورد کم مهری قرار گرفته است که مطمئناً در پیشرفت علم نوین پزشکی نقش مهمی داشته. در این کتاب همچنین به منابع و مراجعی اشاره می‌شود که برای پژوهشگران این حوزه می‌تواند بسیار جذاب و برای علاقه مندان به طب سنتی بسیار مفید باشد. در جداول آخر کتاب نیز نام محلی گیاهان داروئی و داروهای گیاهی همراه با نام علمی گیاه آن ذکر شده است که کار تطبیق نام فارسی دارو و نام علمی آن را بسیار آسان می کند و می تواند یکی از مهم ترین مراجع برای این مهم باشد

نمونه های دارویی حاضر در این کتاب نتیجه 8 سال کار و جمع آوری 3 مجموعه دارویی مختلف است که در ایران و عراق جمع آوری شده. اولین مجموعه توسط هنری فیلد که رهبری سفر اکتشافی به خاور نزدیک که توسط موزه مردم شناسی فلید را در سال 1934 بعهده داشت صورت گرفت. نمونه ها عمدتا از بازار تهران و اصفهان و بغداد خریداری شد. با این حال تعدادی از نمونه ها از محل کشت آن ها در باغها جمع آوری شد. مجموعه دوم در سال 1933 توسط کاپیتان پ.جانسون سنت  عضو موزه تاریخ پزشکی ولکام در لندن حاصل شد. این مجموعه شامل 200 گیاه نمونه های حیوانی و معدنی بود که از بازار تهران و پوتروس خریداری شده بود.

اطلاعات فایل :

نویسنده : دکتر کیسی آ وود

حجم فایل : 1,830 کیلوبایت

تعداد صفحه : 154

منبع : فول بوک دانلود کتاب الکترونیکی

تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد. !!!!

راهنمای دانلود :

توجه : برای باز کردن فایل های دانلودی از نرم افزار ادوب ریدر استفاده نمایید
بازدید : 354 بار
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
نویسنده: Mojtaba
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما

بیوگرافی Mojtaba

مهندس دیانت مدیریت وبسایت فول بوک، یک وب مستر حرفه ای(امید داشتن این است که آینده ای مثبت در پیش روی توست )

دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
پاسخ دهید :