منوی اصلی

دانلود کتاب دایره‌المعارف دارویی خانواده

ارایه فهرستی از «داروهای مورد نیاز در خانواده» است. بخش اول این کتاب در دوازده فصل تنظیم شده که هر کدام یکی از اعضای بدن را توضیح می‌دهند. در انتهای هر مبحث لیستی از داروهای موجود در بازار ارایه و شرح داده شده است. بخش دوم شامل جزئیات داروهای رایج و پرکاربرد مورد استفاده در درمان بیماری‌های مختلف است. درباره داروهای بخش دوم نکات مهمی چون: گروه دارویی، نیاز دارو به تجویز پزشک و یا عدم آن، میزان خطر در مصرف اضافی، زمان و دفعات مصرف، زمان آغاز تأثیر دارو و مدت فعالیت آن در بدن، موارد منع مصرف و احتیاط، عوارض ناخواسته، تداخل‌های دارویی و مصرف یا عدم مصرف در ایام شیردهی و بارداری شرح داده شده است.

تاریخ تکامل علم طب را میتوان به سه دوره تقسیم کرد: دوره طب سنتی، دوره طب مدرن و دوره طب پسامدرن . در عصر طب سنتی، دانش پزشکی در انحصار افراد محدودی بود و کسانی که به حرفه طب اشتغال داشتند در رشته های دیگری نیز صاحب تبحر بودند. در این دوره بیماری های مسری و تغذیه ای شیوع بسیار داشتند، توانایی جراحان در درمان بیماری ها بسیار محدود بود و مردم نیز آگاهی علمی چندانی از دانش پزشکی نداشتند، گرچه به خود اجازه مداوای همه بیماری ها را می دادند!

اطلاعات فایل :

نویسنده : جان آنتونی هنری

حجم فایل : 4,550 کیلوبایت

تعداد صفحه : 305

منبع : فول بوک دانلود کتاب الکترونیکی

تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد. !!!!

راهنمای دانلود :

توجه : برای باز کردن فایل های دانلودی از نرم افزار ادوب ریدر استفاده نمایید
بازدید : 82 بار
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
نویسنده: Mojtaba
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما

بیوگرافی Mojtaba

مهندس دیانت مدیریت وبسایت فول بوک، یک وب مستر حرفه ای(امید داشتن این است که آینده ای مثبت در پیش روی توست )

دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
پاسخ دهید :