منوی اصلی

دانلود کتاب دربار به روایت دربار – فساد اخلاقی

از جمله دلایل اصلی مخالفت مردم مسلمان ایران با رژیم پهلوی بی‌اعتنایی این رژیم و عوامل و دست‌اندرکاران آن به اعتقادات و اخلاقیات مردم مسلمان ایران بوده است . در این میان دربار پهلوی به عنوان قدرتمندترین کانون حاکمیت در فاصله‌ی سال‌های ۱۳۰۴ الی ۱۳۵۷ نقشی اساسی در گسترش مفاسد اخلاقی و ارتکاب اعمال خلاف عفت بر عهده داشته است . در این اثر تلاش شده است ضمن رعایت عفت قلم و ملاحظات اخلاقی ، به گوشه‌هایی از مفاسد اخلاقی درباریان – اعم از شاه ، و حلقه‌ی نخست اطرافیان ، دوستان و خانواده‌ی او – اشاره گردد و از آن جا که اصل بر بیان واقعیت و اجتناب از نقل حوادث غیرواقعی قرار گرفته ، لذا صرفا به خاطرات درباریان در خصوص موضوع فساد تکیه شده است ، زیرا ممکن است نقل مفاسد دربار از زبان مخالفان آن ، حمل بر دشمنی ، عداوت و در نتیجه داستان‌پردازی برای تخریب دربار به شمار آید ، اما آن چه در این نوشته خواهد آمد صرفا گوشه‌هایی است از موارد متعددی که دوستان و خانواده‌ی پهلوی پس از وقوع انقلاب اسلامی و به طور عمده در خارج از کشور ، در قالب خاطرات بیان داشته‌اند و لذا در صحت این موارد تردید و شبهه‌ای وارد نخواهد بود . مرکز اسناد انقلاب اسلامی بر اساس رسالت خود در انعکاس حقایق تاریخی نهضت اسلامی و تبیین علل وقوع انقلاب به انتشار این اثر اقدام نموده است ، باشد تا مطالعه‌ی این مختصر بر جوانان امروز آشکار سازد که مردم مسلمان ایران علیه چه دستگاه آکنده از فسادی شوریدند و نظام جمهوری اسلامی را جایگزین کدام نظام مملو از تباهی و فساد نمودند . بدیهی است وجود آگاهی اجمالی در خصوص رژیم و دربار پهلوی ، عمق حماسه و عظمت انقلاب اسلامی و شهدای بزرگوار آن را بیشتر نمایان خواهد ساخت .

شاه و انحرافات جنسی مینو صمیمی - منشی امور بین المللی (دفتر فرح پهلوی) در کتاب خاطرات خود در خصوص انحرافات جنسی (محمد رضا پهلوی) چنین مینویسد: « مطلب متعددی که اغلب در مطبوعات اروپایی راجع به عیاشی های محمد رضا شاه منتشر می شد، خود مویدی بود بر زن بارگی شاه و نیز حداقل برای من دلیل این مسئله را که چرا شاه پیوسته اصرار داشت در اتاق خوابی جدا از همسرش به سر برد، مشخص میکرد. درباره ی روابط پنهانی شاه با زن های مختلف شایعات فراوانی بر سر زبان ها بود از جمله می شنیدیم که شاه ضمن سفر به سوییس در شهر گشتاد یکی از نقاط تفریحات زمستانی ثروتمندان با همسر سابق خود، (ثریا) ملاقات میکند تا نشان دهد که کماکان به او عشق می ورزد. یا روزنامه ها با تیتر درست مینوشتند که شاه عاشق (آن مارگرت) ستاره معروف سینمای سوئد و آمریکا شده است»...

اطلاعات فایل :

نویسنده : نظرعلی کوشکی

حجم فایل : 1,260 کیلوبایت

تعداد صفحه : 75

منبع : فول بوک دانلود کتاب الکترونیکی

تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد. !!!!

راهنمای دانلود :

توجه : برای باز کردن فایل های دانلودی از نرم افزار ادوب ریدر استفاده نمایید
بازدید : 85 بار
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
نویسنده: Mojtaba
دسته: سیاسی
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما

بیوگرافی Mojtaba

مهندس دیانت مدیریت وبسایت فول بوک، یک وب مستر حرفه ای(امید داشتن این است که آینده ای مثبت در پیش روی توست )

دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
پاسخ دهید :