منوی اصلی

دانلود کتاب سودمندی و ناسودمندی تاریخ برای زندگی

فردریش ویلهلم نیچه (۱۸۴۴-۱۹۰۰) فیلسوف و متفکر بزرگ آلمانی، نفوذ و تأثیری نمایان بر افکار فلاسفه و صاحب نظران قرن بیستم میلادی داشته است. فروید، درون بینی و عمق خودشناسی نیچه را می ستاید. یاسپرس او را از آغازگران اصلی فلسفه معاصر می داند. هایدگر او را آخرین فیلسوف مابعدطبیعی و نقطه آخر حرکتی می داند که با افلاطون آغاز شد. آندره ژید، کامو، مالرو و توماس مان هر کدام به نحوی تحت تأثیر افکار و آراء او بودند. کتاب حاضر، به گفته مترجم انگلیسی آن، نه فقط حاوی بسیاری از نکات عمده عقاید و آثار نیچه است، بلکه بیانیه صریحی درباره عمیق ترین علایقی است که به تمام آثار او جان می بخشد.

(من نیز از هر آنچه به من بیاموزد بی آنکه نشاط مرا افزون کند یا آنکه مستقیما نشاط مرا برانگیزد بیزارم.) این بیان گوته است که طبق آن مانند بیان شجاعانه کاتوی مهین ممکن است ما بحث خود را در باب سودمندی و ناسودمندی تاریخ از آن آغاز کنیم. همان طور که از روح عبارت گوته مستفاد می شود، هدف ما نشان دادن این نکته است که چرا آموزشی که از دمیدن نشاط به زندگی باز می ماند، چرا دانشی که نشاط را تضعیف مینماید، و چرا تاریخ به مثابه تفنن و اسراف پر خرج فکری باید جدا مورد تنفر قرار گیرد؛ زیرا ما هنوز فاقد آنچه بسیار ضروری است می باشیم و اسراف زائد، دشمن ضرورت است. مطمئنا ما به تاریخ نیاز داریم. ولی نیاز ما به تاریخ کاملا با نیاز یک تن پرور فاسد که در باغ علم و تفرج مشغول است فرق دارد...

اطلاعات فایل :

نویسنده : فریدریش نیچه

حجم فایل : 2,330 کیلوبایت

تعداد صفحه : 142

منبع : فول بوک دانلود کتاب الکترونیکی

تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد. !!!!

راهنمای دانلود :

توجه : برای باز کردن فایل های دانلودی از نرم افزار ادوب ریدر استفاده نمایید
بازدید : 57 بار
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
نویسنده: Mojtaba
دسته: فلسفه
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما

بیوگرافی Mojtaba

مهندس دیانت مدیریت وبسایت فول بوک، یک وب مستر حرفه ای(امید داشتن این است که آینده ای مثبت در پیش روی توست )

دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
پاسخ دهید :