منوی اصلی

دانلود کتاب شهدای تحریم

کتاب شهدای تحریم به نحوه شهادت و زندگینامه تعدادی از خلبانان تیزپرواز نیروی هوایی و جان برکفان هوانیروز اشاره می کند که به علت تحریمهای گسترده صنعت هوایی، با تقدیم جان خود، متحمل بیشترین آسیبها شدند؛ ولی کمتر در موردشان سخنی به میان آمده است.  به علت پیچیدگی زیاد صنعت هوایی و کمبود دانش فنی ساخت و تولید انواع هواپیما و بالگرد در ایران و وجود تحریمهای گسترده صنعت هوایی که امکان خرید قطعات و نوسازی هواپیما و بالگرد را دشوار کرده است؛ آمار سوانح هوایی ایران نسبت به کشورهای دیگر بیشتر شده است. گرچه این تحریمها همواره گریبانگیر صنعت هوایی کشور بوده است؛ اما با توجه به پشتکار فراوان پرسنل نگهداری که از زمینگیر شدن هواپیماها و تعمیرات بالگردها جلوگیری می کنند و همچنین مهارت خلبانهای ایرانی در  کنترل و فرود هواپیماهای دارای نقص فنی، مرگبار بودن این سوانح کاهش یافته است. این کتاب به نحوه شهادت و زندگینامه تعدادی از خلبانان تیزپرواز نیروی هوایی و جان برکفان هوانیروز اشاره می کند که به علت تحریمهای گسترده صنعت هوایی، با تقدیم جان خود، متحمل بیشترین آسیبها شدند؛ ولی کمتر در موردشان سخنی به میان آمده است. با توجه به عدم دسترسی نگارنده به منابع و اطلاعات موثق، تنها به بازنشر اخبار مندرج در سایتهای اینترنتی اکتفا شده است. در نتیجه، این کتاب فاقد اعتبار لازم برای صحت و درستی مطالب نگارش شده است.

92/07/01  هواپیمای F-4E _________ صبح دو شنبه 1392/07/01 شهید سرهنگ دوم خلبان آرش رضایی به همراه سروان خلبان مسعود سلیمی نژاد جهت انجام ماموریت آموزشی پس از 2 ساعت پرواز بر فراز خلیج فارس و اطرافش برای فرود آماده شدند. هواپیمای  فانتوم دچار نقص فنی بود و مشکل هیدرولیک داشت و هواپیما 3 بار از باند 31 چپ فرودگاه پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر خارج شده و هر بار شهید رضایی با مهارت بالا هواپیما را روی باند میگرداند. اما به دلیل افتادن هواپیما درون چاله کنار باند و ترکیدن لاستیک و شکستن اهرمی که چرخ را نگه میدارد ، هواپیما به دور خود چرخید و تلاش شهید رضایی برای کنترل هواپیما ناکام ماند. بعد از این اتفاق ، هنگامی که هواپیما در حال برخورد با تپه خاکی کنار باند بود، هر دو خلبان اجکت کردند. اما به علت باز نشدن چتر نجات شهید سرهنگ دوم خلبان ارش رضایی به شهادت رسید، اما موفق به حفظ یکی از سرمایه های کشور شد. این سانحه حدود ساعت 10 صبح به وقوع پیوست . به گفته پدر شهید رضایی هواپیما کمتر از 15 درصد خسارت دید و با تعمیرات جزئی باز هم اماده پرواز خواهد شد . سروان خلبان مسعود سلیمی نژاد در کابین عقب هم دچار شکستگی شدید از ناحیه کمر و پا شد و به بیمارستان خلیج فارس انتقال یافت.

اطلاعات فایل :

نویسنده : مهدی امین جعفری

حجم فایل : 5,910 کیلوبایت

تعداد صفحه : 77

منبع : فول بوک دانلود کتاب الکترونیکی

تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد. !!!!

راهنمای دانلود :

توجه : برای باز کردن فایل های دانلودی از نرم افزار ادوب ریدر استفاده نمایید
بازدید : 309 بار
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۷
نویسنده: Mojtaba
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما

بیوگرافی Mojtaba

مهندس دیانت مدیریت وبسایت فول بوک، یک وب مستر حرفه ای(امید داشتن این است که آینده ای مثبت در پیش روی توست )

دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
پاسخ دهید :