منوی اصلی

دانلود کتاب شهریار جدید

«آنتونیو گرامشی» در این کتاب, تحلیلی علمی از کتاب شهریار اثر معروف ماکیاولی به دست می‌دهد. به‌زعم وی, ماکیاولی در این کتاب مباحثی در بهبود فن سیاسی سنتی گروه‌ های محافظ حاکم بر جامعه مطرح می‌سازد; ضمن آن که بر خصلت انقلابی آن تاکید می‌نماید. نویسنده همچنین اذعان می‌دارد ماکیاولی «شهریار» را ناجی ایتالیا معرفی کرده است. مخاطبان کتاب را با این مباحث مطالعه می‌کنند: یادداشت‌هایی کوتاه در باب علم سیاست ماکیاول, علم سیاست ماکیاولی و مارکس, عناصر سیاست, حزب سیاسی, مفهوم‌های جهان و اوضاع عملی کلی و جزیی, بعضی جنبه‌های نظری و عملی اکونومیسم, پیش‌نگری و چشم‌انداز, سیاست به مثابه عملی مستقل, تحلیل وضعیت‌ها و درباره بوروکراسی.

علم سیاست ماکیاول خصلت اساسی این است که رساله ای منظم نیست، بلکه کتابی(زنده) است که در آن ایدئولوژی سیاسی و علم سیاسی، در قالب نمایشی یک (اسطوره) در آمیخته است. برخلاف خیال آبادها و رسالات مدرسی، یعنی شکل های بیان علم سیاست قبل از ماکیاول، در این رساله، ماکیاول درک خویش را در قالبی تخیلی و هنری بیان میکند، و به یاری آن قالب عنصر آئینی و عقلانی را به شکل یک (رهبر) مجسم میکند، که به طرزی انعطاف پذیر و (انسان وار)، مظهر(اراده جمعی) است. پویش پیدایش یک اراده جمعی مصمم، برای وصول به هدف سیاسی معین، در اینجا نه از طریق تحقیقات عالمانه و طبقه بندی های فاضلانه اصول و ضوابط یک نحوه اقدام، بلکه از راه معرفی کیفیات، منشهای بارز، وظایف و ضروریات یک شخص معین نمایانده می شود و این کار موجب انگیزش هنرمندانه تخیل کسانی می شود که او میخواهد متقاعدشان کند و به شورهای سیاسی شان شکل عینی تری دهد...

اطلاعات فایل :

نویسنده : آنتونیو گرامشی

حجم فایل : 2,450 کیلوبایت

تعداد صفحه : 135

منبع : فول بوک دانلود کتاب الکترونیکی

تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد. !!!!

راهنمای دانلود :

توجه : برای باز کردن فایل های دانلودی از نرم افزار ادوب ریدر استفاده نمایید
بازدید : 78 بار
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
نویسنده: Mojtaba
دسته: سیاسی
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما

بیوگرافی Mojtaba

مهندس دیانت مدیریت وبسایت فول بوک، یک وب مستر حرفه ای(امید داشتن این است که آینده ای مثبت در پیش روی توست )

دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
پاسخ دهید :