منوی اصلی

دانلود کتاب مهارت های زندگی

مهارتهای زندگی مجموعه‌ای از توانمندیهایست که از طریق آموزش و تمرین قابل اکتساب بوده و دستیابی به آنها موجب شناخت خود، افزایش توانایی برقراری ارتباط با دیگران، احساس رضایت بیشتر و موفقیت در زندگی می‌شود. تعاریف گوناگونی از مهارتهای زندگی ارائه گردیده است. سازمان بهداشت جهانی، مهارتهای زندگی را چنین تعریف می‌کند: مهارتهای زندگی مجموعه‌ای از توانمندیهایست که یادگیری آنها به سازگاری و رفتارهای مثبت و سازنده منجر می‌شود و فرد با کمک آنها قادر است به گونه‌ای مؤثر با چالشهای زندگی روزمره مقابله کند. بنابر تعریف سازمان یونیسف مهارتهای زندگی مجموعه‌ گسترده‌ای از توانمندیهای روانی- اجتماعی مانند تصمیم‌گیری، برقراری ارتباط مؤثر با دیگران مقابله با شرایط و خودمدیریتی است که یادگیری آنها به زندگی سالم و سازنده کمک می‌کند.

مدخل (فصل اول / گفتار اول تا یازدهم) شناخت مهارتهای زندگی، قدم اول سازگاری و سازواری با شرایط متناقض و متفاوت زندگی است. با شناخت مهارتها می توان ادعا کرد که انسان میتواند در شرایط متناقض زندگی سرفراز ظاهر شود زیرا آخرین تعریف از مدیریت زندگی: (توانایی کنترل و اداره شرایط متناقض) است. هدف این فصل بحث در خصوص کلیات مهارتهای زندگی، تعریف دقیق مقوله مهارتهای زندگی و بررسی تاثیر مثبت مهارتهای زندگی در ابعاد مختلف حیاتی است همچنین حدود و ثغور این مهارتها و قدرت آن را مورد بررسی قرار داده و سپس ضرورت و اهمیت آن ها را گوشزد میکند و چون مهارتها مرتب بر اهداف ویژه ای است، به بررسی اهداف مهارتها در زندگی می پردازد. این قسمت از بحث (فصل اول) دارای 11 گفتار و 14 مهارت اصلی است و هدف اصلی آن: مهارت شناسی، و شناخت ابعاد، ویژگی ها، کاربردها و بهره گیری از 14 مهارت اصلی در زندگی است.

اطلاعات فایل :

نویسنده : حسین خنیفر - مژده پورحسینی

حجم فایل : 2,230 کیلوبایت

تعداد صفحه : 528

منبع : فول بوک دانلود کتاب الکترونیکی

تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد. !!!!

راهنمای دانلود :

توجه : برای باز کردن فایل های دانلودی از نرم افزار ادوب ریدر استفاده نمایید
بازدید : 115 بار
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
نویسنده: Mojtaba
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما

بیوگرافی Mojtaba

مهندس دیانت مدیریت وبسایت فول بوک، یک وب مستر حرفه ای(امید داشتن این است که آینده ای مثبت در پیش روی توست )

دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
پاسخ دهید :