منوی اصلی

دانلود کتاب مکتب بوداپست

عبارت ‘مکتب بوداپست ‘را ‘جورج لوکاچ ‘در نامه‌ای به تاریخ ۱۵فوریه ۱۹۷۱ نشریه ‘Times Literary Supplement’به کار برده است .این مکتب مربوط به گروهی است که لوکاچ و پیرو شاگردان وی تشکیل داده‌اند .بازآفرینی اندیشه مارکسیستی, دست‌یابی به جایگاه فهم در عرصه ایدئولوژی مارکسیسم, و آشکار سازی نیروهای اجتماعی‌ای که در مجارستان به دگرگونی دموکراتیک گرایش داشته‌اند, از اهداف و دلایل اصلی شکل‌گیری مکتب بوداپست بوده است .امروزه در باقی مانده این جنبش عظیم در چپ جدید مجارستان سه جریان را می‌توان به تقریب متمایز کرد۱ :ـ جریانی که فرنس فهر, آگنش هلر, و جورج و ماریا مارکوش ـ تبعیدیان ‘خود خواسته ‘به استرالیا ـ آن را نمایندگی می‌کنند .کارهای آنان عملا تمامی پهنه علوم انسانی (فلسفه, جامعه‌شناسی, زیبایی‌شناسی, مردم‌شناسی, شناخت‌شناسی و جز آن) را در برد می‌گیرد .

(من یقین راسخ یافته ام که هم اینک در این آثار است که فلسفه ی آینده، پی ریزی می شود). با چنین عبارتی است که جورج لوکاچ در نامه ای به نشریه ی times literary supplement در 1971، کارهای آگنش هلر، فرنش فهر، جورج مارکوش و میهای وایدا را معرفی میکند، و خود اوست که به این گروه، با عنوان مشترک (مکتب بوداپست) اعتبار بخشیده است. اما باید نام فیلسوفان، جامعه شناسان، سیاستمداران و نویسندگان زیر را به این سیاهه افزود: آندراش هگدوش، ماریا مارکوش، جورج بنتس، یانوش کیش، شاندور رادنوتی، جورج کنراد و برخی دیگر...

اطلاعات فایل :

نویسنده : فرانسوا ریویر

حجم فایل : 1,940 کیلوبایت

تعداد صفحه : 184

منبع : فول بوک دانلود کتاب الکترونیکی

تمام تلاش ما بر این است که فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق نشر را بر روی سایت جهت استفاده عموم قرار دهیم. در صورتی که کتابی را مشاهده نمودید که دارای حق نشر میباشد، از طریق بخش تماس با ما به مدیران اطلاع دهید تا نسبت به حذف کتاب اقدام گردد. !!!!

راهنمای دانلود :

توجه : برای باز کردن فایل های دانلودی از نرم افزار ادوب ریدر استفاده نمایید
بازدید : 95 بار
تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
نویسنده: Mojtaba
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما

بیوگرافی Mojtaba

مهندس دیانت مدیریت وبسایت فول بوک، یک وب مستر حرفه ای(امید داشتن این است که آینده ای مثبت در پیش روی توست )

دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
پاسخ دهید :